Bujtor László (sz. 1965) író, műfordító, geológus, egyetemi oktató és kutató, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem docense. 1989-ben szerzett geológus diplomát az ELTE-n, PhD fokozatát a Pécsi Tudományegyetemen szerezte 2007-ben, ugyanott habilitált 2016-ban. Kutatási területe a jura és kréta időszak ammonitesz- és brachiopoda faunái, a nem fotoszintézis alapú fosszilis élő rendszerek, valamint ezek paleoökológiája és biosztratigráfiája. 150 publikáció és könyv szerzője, Zsoldos Péter díjas író.
Földrengések, cunamik, klímaváltozás, tengerszint-emelkedés: mind olyan hívószó, amik részévé váltak mindennapi életünknek, holott évtizedekkel korábban csak tudósok foglalkoztak velük. Mindezen változások hátterében bolygónk áll, amit - részben a fent említett folyamatok következményeként - manapság egészen másként látunk. Bolygónk változékony egyensúlyi rendszerek kényes egymásra hatásából építkező, finoman hangolt mozgalmas rendszer, és nem a korábban gondolt stabil, robusztus és kiszámítható világ. Maga a dinamikus Föld.
A dinamikus Föld eszméjének megszületéséről, a geológia modern forradalmáról szól ez a könyv, amely Alfred Wegener kontinensvándorlási elméletétől kíséri végig az olvasót a szuperkontinens-ciklus évmilliárdokat átfogó hatalmas folyamatának megismeréséig. Írója hézagpótló magyar nyelvű tudományos-ismeretterjesztő művet tett le az asztalra, amely friss szemléletben, teljesen újszerű felfogásban mutatja be a geológia fejlődését, XX. századi átalakulását és egy új tudományos paradigma megszületését, amit Föld - Rendszer tudománynak, avagy a dinamikus Föld eszméjének nevezünk.
„…a könyv olvasása során jó párszor volt „aha”-érzésem és a
megvilágosodás pillanatait éreztem. Tiszta szívemből remélem,
hogy ezen kiváló könyv olvasóinak többsége megtapasztalja ezeket a
megvilágosító pillanatokat…”-Tari Gábor, az OMV főgeológusa
Rólunk mondták eddigi vásárlóink: