A könyv 1960-ban jelent meg, és azonnal óriási sikert aratott. Azóta többször is kiadták, és ma már az önfejlesztő irodalom klasszikus műveként tartják számon.
Nem véletlenül. Életből vett példákkal illusztrálva bemutatja azokat az elveket és módszereket, amelyek alkalmazása milliókat segített, hogy kudarcaikat sikerré változtassák. Ezek az elvek nem elvont elmélkedés eredményei. A szerzők személyes tapasztalatain túl tükrözik annak a több mint 500 kiemelkedő amerikainak a sikerfilozófiáját, akikkel Napoleon Hill, e könyv egyik szerzője még fiatal újságíróként interjút készített, felemelkedésük titkát kutatva. Közülük néhány: Andrew Carnegie, Henry Ford, George Eastman, Thomas A. Edison, Alexander G. Bell.
Mindegyikük élete egy-egy sikertörténet: a semmiből teremtettek óriási gazdagságot, az ismeretlenségből emelkedtek világhírre. Indulásnál csak önmagukra támaszkodhattak; arra a meggyőződésükre, amit Andrew Carnegie így fogalmazott meg: "Bármi, ami megéri, hogy birtokoljuk az életben, megéri, hogy dolgozzunk érte"; arra a realista optimizmusra, ami a pozitív lelki beállítottság eredménye; végül azokra a sikerelvekre, amelyeket nem kevés kudarc árán ismertek fel.
Ebben a könyvben készen kapjuk ezeket az elveket. De nemcsak az elveket, hanem azokat a módszereket és technikákat is, ahogyan ezeket alkalmaznunk kell. Sőt, ahogyan ezek alkalmazása második természetünkké válik. Vagyis, ahogyan szert tehetünk a siker szokására.
A sikerhez vezető út senki előtt sincs zárva, akiben van elszántság, hogy változzék, nyitottság, hogy mások tapasztalataiból tanuljon és állhatatosság, hogy gyakorlással elsajátítsa a sikeres cselekvés technikáját. Ez a könyv nélkülözhetetlen útitárs ebben.
Rólunk mondták eddigi vásárlóink: