A könyv négy drámát tartalmaz. Az író legelső, 1984-ben bemutatott drámája éppúgy megtalálható a kötetben, mint a 2021-ben írt magyar vonatkozású „királydráma”, amely Skóciai Szent Margit életéről szól.
Margit hercegnő, Szent István király unokája a mecseknádasdi Rékavárban látta meg a napvilágot, 10 évet élt magyar földön, majd hányattatásai először Angliába, később Skóciába vetették. Szeretetével képes volt hitéhez visszatéríteni férjét, a véreskezűnek titulált III. Malcolm skót királyt, és Skócia lakosságát is. Az Otthol, édes otthol című tragikomédiában az idős férfiak a szeretet nélküliség magányát élik meg, s vívják belső vagy egymással folytatott küzdelmüket.
A Professzor Tartuffe című szatírában találkozhatunk az ostobasággal, a naivitással, a képmutatással, amelyek életünkben is naponta tetten érhetők. A Szodomában láthatjuk Ábrahám végtelen aggódását leendő áldozata, fia, Izsák iránt, és azt a küzdelmet, melyet a halálra ítélt Szodoma bűneivel és gonoszságával vív azért, hogy végül egy igaz embert találjon a város megmentéséért. Sárosi István írói munkássága – orvosi tevékenysége mellett – 1984-ben kezdődött. Jelentek meg novellái, regényei, versei. Legnagyobb sikereit drámaíróként aratta. Számos drámakötete jelent meg magyar, angol és horvát nyelven, színdarabjait több magyar színház vitte színre.
Jelenleg két darabja van műsoron, az egyik a Székesfehérvári Vörösmarty Színházban („Trianon – a Nemzetközi Törvényszék előtt”), a másik, a Pécsi Nemzeti Színház Kamara Színházában („Otthol, édes otthol”).
Rólunk mondták eddigi vásárlóink: