2030 szilvesztere Párizsban. Míg odakinn petárdák durrognak, a húszéves Anne-Sophie manzárdszobájában egyedül tölti az ünnepet. Illetve nem is egyedül, hanem kettesben Arthur Rimbaud verseskötetével.
A féktelen, zseniális kamaszköltő elrabolta az engedelmes, jól nevelt, templomba járó fiatal lány lelkét. Anne-Sophie egyszeriben fojtogatónak érezte jómódú, polgári környezetét, szülei óvó szeretetét, egyhangúnak találta Burgundia szőlősdombjait, amelyek között felnőtt. Fellázad hát, és Párizsba menekül. Így veszi kezdetét Anne-Sophie kalandos utazása térben és időben. Agadez, a Szahara kapuja, ahol a sivatagban a kék nép, a tuaregek sátrai mellett harci dromedárok vannak kikötve, s fölöttük milliárd csillaggal ragyog az éjfekete égbolt. Davos, zöldellő hegyek s részegítően friss levegő. Bánffyhunyad, a gábor cigányok színes bádogkupolás palotái, ahol a rokokó stukkós mennyezetről kristálycsillár lóg. És még számos állomás, számos kitérő és buktató, kanyar és zsákutca, fellángolás és csalódás a hosszú úton, amelynek a végén Anne-Sophie eljut a Balaton-felvidékre, a Táltos-hegyre, ahol megtalálja azt, amit mindig is keresett: önmagát és helyét a világban. Igazi otthonát és igazi társát.
A századunk harmincas-ötvenes éveiben játszódó, disztópikus regény nemcsak egy gyökereit kereső, boldogságra és értelmes létre vágyó fiatal nő fejlődéstörténete, de talán általánosságban korunk emberéé is. Szórakoztató és ugyanakkor elgondolkodtató természeti-társadalmi sci-fi, amelynek különleges feszültséget kölcsönöznek az előttünk álló évtizedekre vonatkozó jóslatok és jövendölések. Vajon sikerül megbirkóznunk a ránk váró kihívásokkal, elhárítanunk a fenyegető veszélyeket? Csak rajtunk múlik – sugallja a választ Jásdi István izgalmas szellemi kalandra hívó, sokszínű, sokhangú könyve.
JÁSDI ISTVÁN 1947-ben született Budapesten. Közgazdászként dolgozott Budapesten, Milánóban, Párizsban és ismét Budapesten. Ötvenévesen új életet kezdett: feleségével megvásárolták Csopakon az egykori Ranolder-pince romjait. Felújították, szőlőt telepítettek, és a szőlők között álló, Balatonra néző vincellérházba költöztek. Húsz éve vezetik a kis birtokot, és termelnek elegáns, karakteres csopaki borokat. Jásdi Istvánt 2017-ben a borászszakma legjobbjai a „Borászok Borászának” választották. A Jásdi Pincében ma is új évjáratok új csopaki borai érnek.
Rólunk mondták eddigi vásárlóink: